Başlangıç / Gündem / 5 Kürd partisi: İnsanlık ve Kürd düşmanları bilsin ki..

5 Kürd partisi: İnsanlık ve Kürd düşmanları bilsin ki..

5 Kürd partisi, “Rûdaw’ın sesinin kesilemeyeceğini” vurguladı.

Azadi Hareketi, Kürdistan Sosyalist Partisi (PSK), Kürdistan Özgürlük Partisi (PAK), Kürdistanî Parti PAKURD) ve PDK-Bakur,  Rûdaw Medya Grubun’a yapılan bombalı saldırı hakkında ortak bir açıklama yaptı.

Yazılı açıklamada, saldırı şiddetle kınanarak şöyle denildi:

“Rûdaw Medya Grubu objektif, tarafsız ve Kürdistanî çizgisiyle Kürd düşmanlarını rahatsız etmekte ve planlarını boşa çıkartmaktadır. Bu kirli saldırının nedeni, Rûdaw’ın cesur duruşudur. İnsanlık ve Kürd düşmanları bilsin ki Rûdaw’ın sesi hiçbir zaman kesilemez.”

Dün de Kürdistan Özgürlük Partisi (PAK), PDK-Bakur, PAKURD ve Hak ve Özgürlükler Partisi (HAK-PAR) saldırıyı kınayarak dayanışma mesajı vermişti.

Ayrıca Suriye Kürt Ulusal Konseyi’nden (ENKS), PSK’den ve PAK’tan birer heyet merkezimize geçmiş olsun ziyaretinde bulunmuştu.

 

Kürdistan Bölgesi’nden birçok parti ve siyasetçi de Rûdaw’a destek açıklamaları yapmıştı.
Birleşmiş Milletler (BM) Irak Temsilciliği, Rûdaw’a yapılan bombalı saldırıyı kınayarak, saldırının ifade ve basın özgürlüğünü hedef aldığını bildirmişti.

24 Haziran gecesi saat 00.05’te Rûdaw’a düzenlenen el bombalı saldırıda bir halka ilişkiler çalışanı, bir şoför ve 3 özel güvenlik görevlisi yaralanmıştı.

 

Ayrıca  iki canlı yayın aracında da ma-ddi hasar oluşmuştu.

İlginizi Çekebilir

Demirtaş’a hakaret eden AKP’li Kocabıyık Meclis’te protesto edildi

  TBMM 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu’nun bugün gerçekleşen toplantısında, Halkların Demokratik Partisi (HDP) …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir