Başlangıç / Güncel / DBP’li Karakoçan Belediyesi eş başkanları tutuklandı

DBP’li Karakoçan Belediyesi eş başkanları tutuklandı

Elazığ polisi tarafından yolsuzluk iddiasıyla gözaltına alınan DBP’li Karakoçan Belediye Başkanı Burhan Kocaman ve Eş Başkan Cennet Ayık tutuklandı.

 

Elazığ’da üç gün önce yolsuzluk iddiasıyla 13 kişiyle birlikte gözaltına alınan DBP’li Karakoçan Belediye Başkanı Burhan Kocaman ve Eş Başkanı Cennet Ayık tutuklandı.

 

DBP’li Kocaman ve Ayık, Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, “İhale Kanununa muhalefet, Vergi Usul Kanununa muhalefet, haksız ekonomik kazanç sağlama, kamu kurum ve kuruluşu zararına dolandırıcılık, görevi kötüye kullanma, zincirleme şekilde görevi kötüye kullanma” suçlamalarıyla başlattığı bir soruşturma kapsamında Elazığ polisi tarafından üç gün önce 13 şüpheliyle birlikte gözaltına alınmıştı.

 

Elazığ Emniyetindeki sorguları tamamlanan şüpheliler sevk edildikleri Karakoçan Adliyesinde hakim karşısına çıkarıldı. DBP’li Eş Başkanlar Kocaman ve Ayık tutuklanırken, şüphelilerden ikisi adli kontrol şartı ile salıverildi. Hakimlik şüphelilerden 9’unu da tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıraktı.

 

İlginizi Çekebilir

Diyarbakır’da 55 HDP ve DBP’li gözaltına alındı

Diyarbakır’da aralarında HDP ve DBP il eş başkanlarının da olduğu 55 kişinin gözaltına alındığı bildirildi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir