Başlangıç / Kültür-Sanat / Firoşgeheke Nû ya Sîber: Kurtcekitap.com

Firoşgeheke Nû ya Sîber: Kurtcekitap.com

Navenda Nûçeyan a GazeteKurdê- Stanbol

Bi navê kurtcekitap.com firoşgehekê sîberî ya nû kete nav bazara kurdî.

Ev malper li ser belavkirin û firotina pirtûk û kovaran dixebite. Di malperê de curbicur pirtûk û kovar tên firotin lê malper bêtir li ser pirtûkên ku mijarên wan kurd, kurdî, kurdistan û kurdistanîbûne radiwestê.

Em hevî dikin ku bi xebatên wisan xwendavanên kurd hêsantir bigihin pirtûkan û xizmetên baştir ji bo neteweyê me bên kirin.

Niha jî ji bo baştir armanca malpera kurtcekitap.com’ê fehm bikin nivîsa di malperê de ya bi navê “Kîne Em” em ê ji were biweşînin. Ji bo ku malper bi 2 zimanaye û pêşdebirina malperê dewam dike ev nîvîs bi tirkiyê. Em hevî dikin ku di demek kurt de ev malper kêmasîyên xwe temam bike û xizmeteke tam bide neteweyê me.

Kîne Em?

“Xwendin li we pirtûk lime me ” (okuma sizden kitap bizden) sloganı ile yola çıkan firmamızın  amacı; Kürt okurunun Kürtçe ya da Kürtler ile ilgili istediği bütün eserleri kendilerine ulaştırmak.

Bizler bu sıkıntıyı bir nebzede olsa giderme adına ‘kurtcekitap.com’ ailesi olarak Kürt yayınevleri ve Kürt okuyucuları arasında bir köprü olma azmi ile bu çalışmayı başlattık.

Bu ülkede maalesef Kürt dili ve Kültür üzerinde bulunan baskılar, Kürt dili ve Kültürünün yeteri kadar gelişmesine engel olmuş ve bugün Kürtçe dili, hak ettiği noktaya ulaşamamıştır. Son yıllarda daha önceye nisbeten Kürt basım ve yayını önündeki bazı engeller aşılmış ve bu minvalde birçok yayınevi açılmış. Fakat bu gelişmelere rağmen bazı noktalardaki sıkıntılar halen daha giderilememiştir. Bunlardan en önemlilerinden biri de Kürt okuyucunun, Kürt basılı eserlerine ulaşma ve onları temin etme sıkıntısıdır.

Resmi olarak ismimiz ‘Malbat Kitap’dır. Merkezimiz İstanbuldadır.

Herin malperê: https://www.kurtcekitap.com

İlginizi Çekebilir

Demirtaş’a hakaret eden AKP’li Kocabıyık Meclis’te protesto edildi

  TBMM 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu’nun bugün gerçekleşen toplantısında, Halkların Demokratik Partisi (HDP) …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir