Başlangıç / Kurdistan / GSS için Sason pilot bölge seçildi

GSS için Sason pilot bölge seçildi

SGK Ankara temsilcileri Sason‘da toplandı

Sason, Genel Sağlık Sigortası (GSS) uygulaması için pilot bölge seçildi. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Genel Müdür Yardımcısı Eyüp Sabri Demirci ve beraberindeki heyet projenin tanıtımı için önceki gün Sason‘a geldi.

 

HEYET SASON‘DA TOPLANDI

SGK Genel Müdür Yardımcısı Eyüp Sabri Demirci, beraberinde GSS Tescil ve Prim Daire Başkanı Uğur Ünal, Sosyal Güvenlik Uzmanları Çağlar Mızrak, Rüstem Özdemir ve SGK Batman İl Müdürü Alaettin Ökten ile birlikte, GSS’de pilot bölge seçilen Sason‘a geldi.

Kaymakam Tekin Dundar’ı ziyaret eden heyet, Dundar ile fikir alışverişinde bulundu. Heyet daha sonra, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) mütevelli heyeti ve köy muhtarları ile toplantı yaptı. Genel Sağlık Sigortası hakkında bilgi veren GSS Tescil ve Prim Daire Başkanı Uğur Ünal, yapılacak çalışma kapsamında Sason‘u pilot bölge olarak seçtiklerini söyledi. Ünal, GSS uygulamasının daha etkin bir şekilde hayata geçirilmesi adına, daha iyi bir sağlık hizmeti alması için harekete geçtiklerini belirtti.

Sosyal Güvenlik Uzmanı Çağlar Mızrak ise: “Genel Sağlık Sigortası bu sürecin bir parçasıdır. Batman Sason ilçemizde halihazırda uygulanan GSS siteminin nasıl daha etkili ve verimli kılabiliriz bunu araştırıyoruz.” dedi.

 

Batman postası

İlginizi Çekebilir

Demirtaş’a hakaret eden AKP’li Kocabıyık Meclis’te protesto edildi

  TBMM 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu’nun bugün gerçekleşen toplantısında, Halkların Demokratik Partisi (HDP) …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir