Başlangıç / Dünya / Güney Kürdistanlı 2 kadın girişimci GES zirvesine katılıyor

Güney Kürdistanlı 2 kadın girişimci GES zirvesine katılıyor

ABD Başkanı Barack Obama’nın desteklediği 7. Küresel Girişimcilik Zirvesi’ne (Global Entrepreneurship Summit – GES) Güney Kürdistanlı 2 genç kadın girişimci davet edildi.

 

Amerika’nın California eyaletinin Silikon Vadisi’nde 7’inci Uluslararası Küresel Girişimcilik Zirvesi bugün başlıyor. Dünyanın en önemli girişimcilik etkinlikleri arasında yer alan ve birçok ülkeden farklı alanlarda faaliyet gösteren başarılı girişimcileri bir araya getiren GES bu yıl 22-24 Haziran tarihlerinde, ABD’de Silikon Vadisi’nde düzenlenecek.

 

Bu yılki konuşmacıları arasında ABD Başkanı Barack Obama’nın da bulunduğu GES, daha önce ABD, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, Malezya, Fas ve Kenya’da düzenlenmişti. 7. zirvede yeniden ABD’ye dönen GES’in bu yıl en önemli etkinlikleri arasında kadın ve genç girişimcilere özel olarak düzenlenen GES+ adlı özel bir program yer alıyor.

 

ABD Erbil Konsolosluğu tarafından yapılan açıklamaya göre; Güney Kürdistanlı 2 genç kadın girişimci, GES zirvesine katılıyor.

 

Tüm dünyada en dinamik ve en başarılı girişimcilerin davet edildiği ve sadece 150 kişi ile sınırlı olan bu özel programa, Irak devleti adına katılan iki Kürd genç kadın girişimcinin adlarının Telan Ewnî ve Behar Elî olduğu öğrenildi.(basnews)

İlginizi Çekebilir

Demirtaş’a hakaret eden AKP’li Kocabıyık Meclis’te protesto edildi

  TBMM 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu’nun bugün gerçekleşen toplantısında, Halkların Demokratik Partisi (HDP) …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir