Başlangıç / Kurdistan / Katledilenler de çocuklardan biri de Kürd

Katledilenler de çocuklardan biri de Kürd

DAİŞ, Suriye’de savaş esirlerini öldüren beş çocuğun görüntülerini yayınladı. Görüntülerdeki çocuklar arasında bir Kürd de var. Katledilen 5 kişinin de Kürd olduğu bildiriliyor.

 

İngiliz The Sun gazetesinin haberine göre,DAİŞ kanlı videolarında ilk kez Batılı bir çocuğu kullandı. Videoda yaşları 10 ile 13 arasında değişen çocuklar, Suriyelileri infaz ediyor.
Habere göre, çocuklar arasında Ebu Abdullah el Britani ismiyle anılan bir İngiliz de bulunuyor. DAİŞ’in Batılı bir çocuğu ilk kez böyle bir videoda kullandığı belirtiliyor.

 

BBC, Britanyalı olduğu öne sürülen çocuğun kimliğinin teyit edilemediğini ve Yabancılar Ofisi’nin konuya ilişkin yorum yapmadığını yazdı.

 

Haberde, çocukların öldürdüğü beş tutsağın Kürd olduğu aktarıldı.

 

Videoda, Ebu el Bara el Tunisi olarak anılan çocuklardan biri Kürd tutsaklara Arapça seslenerek, daha fazla şiddet yemini ediyor ve onlara yönelik savaşın henüz başlamadığını söylüyor.

 

Videoda çocukların adları şöyle geçiyor: “Ebu İshak Masri (Mısırlı), Ebu Abullah el Britani (Britanyalı), Ebu Fuad el Kürdi (Kürd), Ebu el Bara el Tunisi (Tunuslu) ve Yusuf el Özbeki (Özbek).”(basnews)

İlginizi Çekebilir

Diyarbakır’da 55 HDP ve DBP’li gözaltına alındı

Diyarbakır’da aralarında HDP ve DBP il eş başkanlarının da olduğu 55 kişinin gözaltına alındığı bildirildi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir