Başlangıç / Dünya Basınında Kürtler / Kürtler Kendilerini Yeni Bir İhanete Hazırlamalı

Kürtler Kendilerini Yeni Bir İhanete Hazırlamalı

The Nation sitesinde James Carden imzalı makalede Kürtlerin Işid’e karşı en etkili güç olduğu vurgulanırken, batılı müttefiklerin Kürtleri tarihte olduğu gibi bir daha aldatabileceği vurgulanıyor.
Yazıda, özellikle YPG’nin Işid karşısında başarıları ve ele geçirdikleri toprakların Suriye’de bir anlaşmaya varılması durumunda ABD ve Türkiye arasındaki ilişkilerden dolayı Suriye Kürtlerinin hızlı bir şekilde ABD tarafından terkedilebileceği, bunun asıl nedeninin Amerika’nın Erdoğan ve Ankara hükümeti ile olan “utanç verici sadakati”nden kaynaklandığı üzerinde duruluyor.

 

Diğer neden ise Kürtler ve Rusya arasındaki yakınlaşma.
Yazıda uzun bir şekilde Kürtler aleyhine yayınlanan İnsan hakları raporunun Kürtlere karşı nasıl kullanılabileceği üzerinde duruluyor ve Kürtlerin özellikle Kürdistan Hükümetinin bu raporların gerçeği yansıtmadığı belirtiliyor.

 

Yazıda, bu raporların zamanı geldiğinde kullanılmak üzere Kürtleri terk etmek isteyen Batılı “müttefikler” tarafından kullanılabilecegi, Kürtlerin buna hazır olmaları ve buna göre strateji geliştirmeleri gerektiği vurgulanıyor.
GazeteKurd

İlginizi Çekebilir

Demirtaş’a hakaret eden AKP’li Kocabıyık Meclis’te protesto edildi

  TBMM 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu’nun bugün gerçekleşen toplantısında, Halkların Demokratik Partisi (HDP) …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir