Başlangıç / Dünya / PAK: Kürd dostları arttı

PAK: Kürd dostları arttı

Kürdistan Özgürlük Partisi (PAK) Mustafa Özçelik: “Kürdler’in dünyada dostları arttı” dedi.

 

Mustafa Özçelik ve PAK Fransa Komitesi üyeleri Şeyhmus Dip, Faysal Taşkıran ve Yakup Karademir, Fransa’nın Cherbourg şehrinde  Fransa Sosyalist Partisi’nce (PS) düzenlenen “Gül Bayramı”na katıldı.

 

Mustafa Özçelik, burada yaptığı konuşmada, Kürdler’in dünyada dostlarının arttığını belirterek: “Özellikle  son 20-30 yılda birçok dostumuzun olduğunu sevinerek görüyoruz . Madam Mitterand da ‘Kürdlerin  Anası’  olarak milletimizin acılarına, dertlerine ortak olmuş, yardıma koşmuştu” ifadelerini kullandı.

 

“Bugün Fransa ve bir çok dünya devleti, IŞİD’e karşı  peşmerge ve YPG tarafından sürdürülen direnişi desteklemekte, çok boyutlu yardımlarda bulunmaktadır” diyen Özçelik, şöyle devam etti:

 

“Umut ediyorum ki haritaların yeniden çizileceği bu tarihsel süreçte, Kürdistan halkına yapılan tarihsel haksızlık düzeltilir. Bu yardımlar ve destekler, Güney Kürdistan’ı bağımsızlığa, Kuzey, Rojava ve Doğu Kürdistan’daki halkımızın da siyasi bir statü elde etmesine yardımcı olur.”

 

Mustafa Özçelik, Kuzey Kürdistan’da (Türkiye Kürdistanı) sürdürülen savaşa son verilmesi ve siyasal çözüm yollarının açılması için çağrıda bulundu.(Rudaw)

İlginizi Çekebilir

Diyarbakır’da 55 HDP ve DBP’li gözaltına alındı

Diyarbakır’da aralarında HDP ve DBP il eş başkanlarının da olduğu 55 kişinin gözaltına alındığı bildirildi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir