Sponsorlu Bağlantılar

Burun Estetiği (Rinoplasti) Yöntemleri

Burun Estetiği (Rinoplasti) Yöntemleri

Burun estetikleri ameliyatları hassas bir şekilde uygulanır. Bu nedenle ameliyattan sonraki 1-2 aylık zaman dilimi burun sağlığının güvence altında kalması açısından hayati bir önem arz ediyor. Burun estetikleri sonrasında mutlaka takılan burun tamponu sadece ameliyatı yapmış olan doktor tarafından alınmalıdır. Ürünün hasta tarafından alınması burunda kanamalara neden olabilir.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir?

Burun estetiklerinden sonrası önemlidir. Ameliyattan sonraki ilk 30 gün boyunca mutlaka burun darbeler karşısında korunmalıdır. Bu doğrultuda ise burun estetiği riskli ortamlara girilmemelidir.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetikleri pratik anlamda uygulanmasına dikkat edilmelidir. Bugün birçok estetik ve plastik merkezlerinde halen kalitesiz ameliyat gereçleri söz konusudur. Bu gibi nedenler doğrultusunda burun estetikleri ameliyatları da başarılı bir şekilde uygulanamaz. Ameliyatın mutlaka deneyimli doktor tarafından uygulanmasına dikkat edilmelidir.

Burun estetikleri ameliyatlarında ilk olarak burun kanatlarından kesi açılır. Bu kesiler üzerinden burun içerisine giriş sağlanır. Hemen sonrasında da burun içerisinde gerekli cerrahi müdahale yapılır. Böylece burun estetiği işlemleri de başarılı bir şekilde tamamlanır.

Kimlere Uygulanır?

Burun estetikleri ameliyatları herkese tavsiye edilemez. Özellikle de yüksek tansiyon,yüksek kolesterol ve diyabet gibi ciddi sağlık sorunlarında burun estetikleri tavsiye edilmez. Bu gibi riskli durumlarda ameliyat öncesinde ilgili doktordan onay alınmalıdır. Bunun haricinde burun ucunda düşük olan hastalara,burun içinde etler olan hastalara ve burunda kavis olan hastalara gibi birçok farklı kataloglar üzerinden burun estetikleri uygulanabilir.

Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Burun estetikleri geçmiş dönemlerde keyfi olarak da uygulanabiliyordu. Özellikle de genç kuşaklar tarafından bu gibi estetik işlemler daha çok burun ucu kaldırılması için tercih ediliyordu. Fakat uzmanlar tarafından bu yönde bazı uyarılar yapıldı. Uzmanlar burun estetikleri gibi işlemlerin keyfi olarak uygulanmaması gerektiğini vurgulamıştır. Buna göre ameliyatın sadece burun ucu kaldırılması,burun eti alınması ve burundaki şekil bozuklukları giderilmesi için uygulanması gerekiyor.

Burun Estetiği Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Burun estetikleri öncesinde doktorunuz tarafından da talimatlar verilecektir. Profesyonel doktor klinikleri hastalarını bu yönde kapsamlı olarak bilgilendiriyor. Bu gibi işlemler öncesinde de hazırlık yapılabilir. Bu kapsamda ameliyat öncesinde sigara ve kafeinden uzak durmanız ve kaliteli uyku almanız yeterlidir.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Burun estetik öncesinde olduğu gibi sonrasında da dikkatli olmanız tavsiye edilir. Bu kapsamda ameliyat sonrasında da doktor uyarısına dikkat etmelisiniz. Uzman doktorunuz tarafından ameliyatınız sonrasında da en azından 2 ay boyunca yüzüstü yatmamanız gerektiği belirtilecektir. Burun estetik ameliyatları sonrasında mutlaka verilen ilaçları da kullanmalısınız. İşlemde burun üzerinde morluk veya ödem meydana gelebiliyor. Bu durum normal olmakla birlikte sizlerin yaşam tarzına göre etkisini 7 gün içerisinde kaybedecektir. Bu yönde doktorunuz tarafından da bazı kremler sunulacaktır. Yeşil reçete üzerinden sunulan bu ilaçları günlük kullanmanız yeterlidir.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetikleri fiyatlarından %100 memnun kalmak için tercih ettiğiniz estetik ve plastik merkezinin kaliteli olmasına önem vermelisiniz. Estetik hizmetleri fiyatları düşük olmasında ilk olarak klinikler arasında araştırma yapabilirsiniz. Bu kapsamda en ucuz fiyatlı doktor klinik merkezinden hem tedavi randevusu alabilir hem de güncel referansları inceleyebilirsiniz.

Burun estetikleri fiyatları Avrupa ülkelerinde daha yüksektir. Bu nedenle yurtdışından ameliyat yaptırmanız tavsiye edilmez. Ülkemizdeki birçok profesyonel doktor klinikleri yer aldığından bu gibi işlemler diğer ülkelere nazaran daha uygun fiyattan yapılır. Bu nedenle Türkiye’de ikamet ediyorsanız burun estetik sorunlarınız için estetik merkezleri güvenle tercih edebilirsiniz.

Burun estetikleri rinoplasti beklentilerinizi kusursuz bir şekilde karşılaması önemlidir. Birçok burun estetik sorunları sadece burun estetiği fiyatları inceledikten sonra burun estetikleri işleminde yok edilebilir. Burun estetikleri ameliyatları bugün daha basit bir şekilde uygulanır. Böylece hasta konforu bugün daha kolay bir şekilde sağlanabiliyor.

https://www.mehmetemredinc.com/burun-estetigi/ bilgi için hemen tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu