Sponsorlu Bağlantılar

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon, kıl kökündeki melanin pigmentini etkileyerek kıl kökünü kalıcı olarak yok edebilir. Bu, belirli bir lazer epilasyon seansından sonra istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanızı sağlar. Lazer epilasyonun etkileri diğer yöntemlere göre iyileştirici ve kalıcı çözüm sunmaktır.

 

Lazer Epilasyon Nedir?

Beşiktaş lazer epilasyon da ışık ışınlarıyla elde edilen ışık demetleri olan lazerler, tıp ve güzellik gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Kozmetik ve psikososyal bir sorun olan tüy çıkışını gidermek için kullanılan lazer epilasyon yaklaşık 25 yıldır uygulanan bir yöntemdir. Bu hem kıl hacminin hem de sertliğinin kolayca gözlemlenmesini sağlar ve lazerlerin etkinliğini artırmak için çaba sarf edilir. Planlama tamamlandıktan sonra uygulama alanı temizlenir.

 

Kıl tipi ve yoğunluğu, cilt tipi ve rengi gibi parametreler bir uzman tarafından incelendikten sonra uygun bir cihaz kullanılarak istenilen bölgenin uygulama ile süreç başlar. Tedavinin sonucu cilt, kıl tipi, renk ve bölgenin genişliğine göre değişiklik gösterecektir. Bu işlem belirli aralıklarla tekrarlanmalıdır. Lazer epilasyonun amacı kıl kökünü yok etmektir.

 

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Okmeydanı Lazer epilasyon ile İstenmeyen tüyler kadın olsun erkek olsun ortak sorun olmaktadır. Özellikle aşırı kıllanma sorunu yaşayanlar için durum giderek sorunlu hale gelir. Aşırı kıllanma hem hormonal hem de genetik olabilir. Bazı ilaçlar da aşırı kıl büyümesine neden olabilir. Ancak Beşiktaş lazer epilasyon artık bu sorunları kolaylıkla ortadan kaldırabilmektedir. Bu işlem lazer ışını yayan cihazlar yardımıyla gerçekleştirilir.

 

Hedef, istenmeyen tüylerin köküdür. Deriden geçerek kıl köklerine ulaşan bir lazer ışını kıl köklerine yoğun ısı sağlar. Bu şekilde folikül zarar görür ve bir sonraki folikül zayıflar. Sonraki süreçte istenmeyen kıllar hiç çıkmaz. Vücudun çeşitli bölgelerine uygulanabilen bir tedavi olduğu için kısa sürede istenmeyen tüylere veda edebilirsiniz.

 

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Okmeydanı Lazer epilasyon diğer epilasyon türlerinden farklı olarak kalıcı ve sağlıklı lazer epilasyon tercih edilmektedir. Cinsiyet fark etmeksizin istenmeyen tüyleri kalıcı olarak yok edebilen lazer epilasyon, geleneksel yöntemlere göre daha az ağrı ile karakterizedir. Doğru ekipmanla bir profesyonel tarafından yapıldığında oldukça etkili ve zararsızdır.

Lazer vücudun her bölgesine uygulanabilen bir tedavidir. Yüz, boyun, boyun, kulaklar, kollar, koltuk altları, bacaklar, karın, bel, bel, omuzlar, göğüs, bikini bölgesi ve kasık bölgesine uygulanabilir.

 

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

 

Epilasyon için kullanılan üç tip lazer vardır. Okmeydanı lazer epilasyon ile Lazer epilasyona doğru lazer türü ile başlamak önemlidir. Uygulama öncesi kişinin cilt ve kıl yapısına göre hangi lazer yönteminin doğru olduğuna bir profesyonel karar vermelidir.

 

Diyot lazer ile epilasyon; Şişli lazer epilasyon ile Diode lazer, istenmeyen tüyleri azaltmayı amaçlayan bir lazer tedavisidir. Diode lazerler diğer lazer tedavilerine göre daha uzun dalga boyuna sahiptir, bu nedenle tedavi süresine bağlı olarak koyu ciltlerde de etkilidirler.

alexandrite lazer epilasyon;

Pratik ve etkili bir yöntem olan alexandrite lazer, teknik özellikleri nedeniyle sadece açık tenli cilt tiplerinde kullanılabilir. Tedaviden hemen sonra yüzeydeki tüylerin dökülüyor olması tedavi sonrası memnuniyeti arttırmaktadır.

NdYag lazer epilasyon;

Çok koyu cilt tipleri için tasarlanmış bir sistem. Çok ağrılı olması ve diğer iki lazere göre kullanılması bu lazeri sınırlandırmaktadır. Çok dikkatli seçilmiş durumlarda nadiren kullanılan bir lazerdir.

 

Lazer Epilasyon Merkezleri

Şişli lazer epilasyon merkezleri, bir tıp uzmanının, tedavi edilecek bölgeyi tüy ve cilt tipi açısından incelemesi ile başlar. Muayene sonrasında lazer epilasyonun uygunluğu, olası sonuçları ve yan etkileri anlatılacaktır. Ortalama 6 ila 10 seansta istenmeyen tüyleri kalıcı olarak yok ettiğini söylüyor.

İstenmeyen tüylere veda etmek için en iyi lazer epilasyon merkezlerini araştırmalı ve tüylerden kurtulmak için kaç seans gerektiğini sormalısınız.

 

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon her bölgede ve güzellik merkezlerin de fiyatları değişmektedir. Lazer epilasyon yaptırmadan önce Şişli lazer epilasyon firmamızdan randevu alırken fiyat bilgisi hakkın da bilgi alabilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu