Güncel

Piyasa gelişmeleri

Bugün küresel piyasalar Çin’den gelen piyasayı destekleyici açıklamalar ile güne alım tarafında başladı. Asya tarafında Hong Kong ve Japonya borsalarında %2’ye varan alımlar görülürken, Avrupa ve ABD vadeli endekslerinde kazançlar görece sınırlı. Bugün Hazine iki adet tahvil ihalesi düzenleyecek, ayrıca Kasım ayı nakit dengesi rakamlarını açıklayacak. Seansın sona ermesinin ardından MAVI finansal sonuçlarını paylaşacak. BIST dün günü bankacılık hisseleri öncülüğünde %0.89 yükselişle 1927 seviyesinde tamamladı, XBANK ise %3.13 yükseliş kaydetti. BIST’in bugüne de alım tarafında başlamasını bekliyoruz.

İZLENECEKLER —Kasım’21 Hazine Nakit Dengesi —Hazine 5 ve 7 Yıllık Tahvil İhaleleri —MAVI 3ç21 Bilanço

ŞİRKET HABERLERİ

—BIMAS pay fiyatının şirket faaliyetlerinin gerçek performansını yansıtmamasına dayanarak hisse geri alım programı başlatılmasına karar verildiğini bildirdi. Geri alıma konu pay miktarı 5mn lot, azami fon tutarı ise TL450mn olarak belirlendi.

—YKBNK, KCHOL tarafından bankanın paylarını devrine ilişkin BDDK tarafından yapılan değerlendirme sonucunda hisse devrine izin verildiğini bildirdi. Hisse devrinin tamamlanmasına yönelik diğer onay süreçlerinin ise devam ettiğini paylaştı.

—DOHOL hisse geri alım programı kapsamında dün TL3.38-3.40 fiyat aralığından toplam 2.5mn adet pay alımı yapıldığını bildirdi.

—YEOTK, Azerbaycan’da kurulu Electro Industries arasında malzeme satışı için sözleşme imzalandığını, sözleşme büyüklüğünün ise $1.2mn tutarında olduğunu paylaştı.

—AKFGY ödenmiş sermayesini %44 oranında bedelsiz olarak artırarak TL 1.3mr’a yükseltiyor. Şirket payları bugün bölünmüş fiyat ile işlem görmeye başlayacak.

Kaynak Tera Yatırım
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu