Güncel

Teknik seviyeler

BIST100 Borsa İstanbul’da geçtiğimiz hafta Çarşamba günü yaşanan sert volatilite rağmen ana trend korundu. BIST100 endeksi haftayı %4.04 oranında değer kazanımı ile 1583.59’dan tamamlarken, yükselişi banka hisselerindeki güçlü alımlar destekledi. Sanayi endeksinde %0.20 oranında sınırlı yükselişin yaşandığı haftada bankacılık endeksinde %8.69’luk güçlü değer kazanımı ile tamamladı. Tarihi zirvesine yaklaşan endekste, 1589 seviyesi haftalık bazda önemli direnç konumunu koruyor. Kısa vadeli göstergelerin aşırı alım seviyelerinde olmasına rağmen şimdilik bir bozulma görmüyoruz. Bilanço fiyatlamalarının etkisi ile yaşanan rallide 1589 seviyesinin üzerinde endekste yeni zirveler görebiliriz. 1589 direcinin kırılması halinde kısa vadeli hareketler açısından sırasıyla 1610 ve 1635 seviyeleri üst dirençler olarak hedeflenebilir. Endekste 1571 ve 1566’yı ise gün içi işlemlerde ilk destek seviyelerini olarak verebiliriz.

VIOP 30 -“Endeks 30 Sözleşmesi” Çarşamba günü yaşanan yüksek volatiliteye rağmen Aralık vadeli sözleşmede güçlü görünüm hafta boyunca korundu ve %5.54 oranında değer kazanımı ile 1752.25 seviyesinden hafta tamamlandı Yakın vadeli sözleşmede tarihi zirve yenilendi. Son dönemde ralli havasında süren yükseliş hareketinde şimdilik bir zayıflama görülmüyor. Ancak son dönemde kısa vadeli göstergelerin aşırı alım seviyelerinde hareket ediliyor olması yükelişin devamı açısından temkinli kalmamıza neden oluyor. Gün içi hareketlerde 1740 ve 1725 seviyeleri ilk destekler olarak takip edeceğiz.1725 seviyesin üzerinde kalındığı sürece ana trend de bir bozulma beklenmemeli. 1765 seviyesini ise gün içi ilk direnç olarak verebiliriz.

DOLAR/TL Dolar/TL’de geçtiğimiz haftanın ilk günlerinde bir miktar zayıflama görülmesine rağmen, hafta ortasından sonra tekrar toparlanma yaşandı. Dolar/TL’nin teknik göstergelerinde negatif uyumsuzluk dikkat çekiyor. Gün içi hareketler açısında ilk destek noktası olarak 9.55 seviyesini takip edeceğiz. Trend desteği konumunda olan 9.55’in üzerinde kalındığı sürece geri çekilmeler düzeltme boyutunda kalacaktır 9.74 seviyesini ise ilk direnç olarak verebiliriz.

Kaynak A1 Capital
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu